Strona Główna · Dla rodziców · Linki · ZHP · Piosenki harcerskie
Menu

STRONA SZKOŁY

Redaktorzy i administracja witryny

Kontakt i lokalizacja

Dzwonki w szkole
1. 7:30 - 8:15
2. 8:20 - 9:05
3. 9:15 - 10:00
4. 10:20 - 11:05
5. 11:20 - 12:05
6. 12:15 - 13:00
7. 13:10 - 13:55
8. 14:00 - 14.45
Archiwum klas 0-III

ROK SZKOLNY 2017/18

ROK SZKOLNY 2016/17

ROK SZKOLNY 2015/16

ROK SZKOLNY 2014/15

ROK SZKOLNY 2013/14

ROK SZKOLNY 2012/13

ROK SZKOLNY 2011/12

ROK SZKOLNY 2010/11

ROK SZKOLNY 2009/10

ROK SZKOLNY 2008/09

SZKOŁA ROK SZKOLNY 2017/18

Spotkania opłatkowe w klasach

zdjęciaJasełka w wykonaniu przedszkolaków i uczniów klas I-III

zdjęciaGminna Olimpiada Żaczka

Jak co roku reprezentacja naszej szkoły brała udział w Olimpiadzie Żaczka organizowanej przez szkołę w Jeżyczkach. Jak zwykle mocji było dużo. Dzieci miały konkurencje sportowe, matematyczne i z zakresu języka polskiego. XVI Olimpiada Żaczka okazała się dla nas szczęśliwa. Nasza drużyna w składzie: Anastazja Jankowska, Bruno Pyrzewicz, Igor Szymański, Maja Włodarczyk, Dominika Piasecka, Wiktor Zgoła, zwyciężyła! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. /R. Nowicka/

zdjęciaBiblioteczny konkurs krzyżówkowy

W mikołajki został rozstrzygnięty kolejny Biblioteczny konkurs krzyżówkowy. Wśród wszystkich uczestników zabawy zostały rozlosowane książki i nagrody rzeczowe. Laureatami październikowego konkursu dla klas. IV-VI i gimnazjum została: Aleksandra Winkel, Anna Szuba, Maria Zgagacz, Roksana Goska i Tomasz Dubielczyk. W grudniu konkurs wygrała: Zuzanna Hamar, Nikola Szuba i ponownie Marysia Zgagacz. Wśród maluchów nagrody wylosowały: Antonina Stosik, Łucja Tomaszewska i Dominika Piasecka. Serdecznie gratuluję zwycięzcom, a wszystkich zapraszam do udziału w następnych edycjach zabawy. Biorąc udział w konkursie nie tylko bawimy się i zdobywamy nagrody, ale pogłębiamy też swoją wiedzę. /Renata Nowicka/

zdjęciaGodzina Kodowania

O tym, że programowanie nie jest tajemną wiedzą zarezerwowaną tylko dla grona profesjonalistów przekonali się uczniowie klasy II i III SP podczas „Godziny Kodowania” (The Hour of Code), międzynarodowej akcji odbywającej się w ramach Światowego Tygodnia Programowania. Jest to inicjatywa edukacyjna, której celem jest zapoznanie młodych osób z programowaniem, a także zachęcenie ich do aktywności w dziedzinie informatyki, która pomaga rozwijać kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i rozwiązywania problemów. Podczas zajęć komputerowych uczniowie obejrzeli krótkie filmiki instruktażowe z wyjaśnieniem, czym jest algorytm, a następnie sami zajęli się kodowaniem. Zaangażowanie było bardzo duże! Każdy, kto rozwiązał wszystkie łamigłówki programistyczne uzyskał oryginalny certyfikat. /Anida Rydlichowska/

zdjęciaMIKOŁAJKI

Dzisiejszy dzień był dla naszych uczniów pełen wrażeń i niespodzianek. Pierwszą z nich sprawili funkcjonariusze policji i straży granicznej, którzy z samego rana przyjechali do szkoły i wręczyli wszystkim dzieciom z klas 0-III upominki w postaci odblasków.

Następnie było słychać dzwoneczki, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Dotarł do szkoły z workiem pełnym prezentów, co nasi uczniowie przyjęli entuzjastycznie. Dzieci podziękowały za podarki i z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! /Anida Rydlichowska/

zdjęciaDyskoteka z DJ Forestem

Dzisiaj w naszej szkole każdemu dopisywał dobry humor, ponieważ odbyła się pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wyśmienicie się bawili: tańczyli, śpiewali, a ich dyskotekowe stroje lśniły w światłach kolorowych laserów. W przerwie wszyscy raczyli się pysznymi słodkościami, które upiekły mamy naszych uczniów oraz wychowawczynie. Słowem, impreza się udała.
Dziękujemy DJ Forest za stworzenie przyjaznej atmosfery. Kolejna dyskoteka już w styczniu. Serdecznie wszystkich zapraszamy, szczegóły niebawem!
Mały Samorząd Uczniowski

zdjęciaŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia

Małe, średnie i duże, białe, żółte i brązowe, każdy piękny i wyjątkowy. Takie są właśnie MISIE. Dziś, w przeddzień Światowego Dnia Misia każde dziecko przyniosło do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który towarzyszył im przez cały dzień.

Na początku dzieci wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, a następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Podczas zajęć wykonały piękne prace plastyczne z papieru oraz w programie graficznym PAINT. To był prawdziwy "misiowy" dzień. /Anida Rydlichowska/

zdjęciaII Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

22 listopada w Szkole Podstawowej w Kopnicy odbył się II Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Frekwencja na imprezie, której patronował Starosta Sławieński – Wojciech Wiśniowski i Wójt Gminy Darłowo – Radosław Głażewski, drugi rok z rzędu udowodniła, że młodzi ludzie mają ogromną ochotę śpiewać o ojczyźnie, patriotach, czy polskich bohaterach. Swój udział zgłosiło aż 14 szkół, które zadeklarowały przyjazd 33 uczniów.

Jury w składzie: hm. Barbara Sobczak, Bogumił Płachecki i Marcin Cichocki miało nie lada orzech do zgryzienia, gdyż poziom wykonawców był bardzo wyrównany. Uczniowie dzięki swoim umiejętnościom wokalnym stworzyli specyficzny klimat, który przypomniał czasy zaborów, walki legionistów o niepodległość, czy działań przeciwko okupantom. Jak dobrze, że możemy dziś słuchać opowieści o tych trudnych czasach, a nie przelewać krew i być świadkami dramatycznych scen dotyczących naszych najbliższych.

Ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:
KLASY I-III SP
1 miejsce - Lena Gondek - Społeczna Szkoła Podstawowa w Słowinie
2 miejsce - Julia Tomczyk - Szkoła Podstawowa w Kopnicy
3 miejsce - Hubert Śmiech - Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach
wyróżnienie - Laura Lisek - Szkoła Podstawowa w Staniewicach
KLASY IV-VI SP
1 miejsce - Faustyna Szymańska - Zespół Szkół Społecznych w Korlinie
2 miejsce – Nikola Zagorodnikow - Szkoła Podstawowa w Sławsku
3 miejsce - Aleksandra Fortuna - Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu
wyróżnienie - Oliwia Górska - Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach
KLASY VII SP oraz II-III G.
1 miejsce - Magdalena Bury - Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach
2 miejsce - Weronika Zybura - Szkoła Podstawowa w Dąbkach
3 miejsce - Amelia Szymańska - Zespół Szkół Społecznych w Korlinie
wyróżnienie - Emilia Kaźmierczak - Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu
wyróżnienie - Justyna Jazowska - Miejskie Gimnazjum w Darłowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody, a zwycięzcy, oprócz gier ufundowanych przez Oddział IPN w Szczecinie i sprzętu elektronicznego, wejściówki do Parku Wodnego Jan oraz vouchery na rejsy po Jeziorze Bukowo i po Morzu Bałtyckim. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, wśród których byli: Wojciech Wiśniowski – Starosta Powiatu Sławieńskiego, Radosław Głażewski - Wójt Gminy Darłowo, Grzegorz Hejno - Przewodniczący Rady Gminy Darłowo, Piotr Szewczykowski - Radny Gminy Darłowo, Waldemar Bonk - Radny Gminy Darłowo, Małgorzata Moczybroda - Sołtys Sołectwa Barzowice, Justyna Fornal - Sołtys Sołectwa Palczewice, Zbigniew Giełażyn - Sołtys Sołectwa Kopnica, Janina Kroplewska - Park Wodny Jan, Krystian Paruzel - Stowarzyszenie Miłośników Wypoczynku, Rekreacji i Żeglarstwa na Jeziorach Kopań i Bukowo „ELMO”, - Eugeniusz Adamów - Prezes Klubu Kolarskiego BCM Nowatex Ziemia Darłowska, - Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kopnicy, - Oddział IPN w Szczecinie.

Całe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca, gdyby nie pomysł, zaangażowanie i ogromny wkład pracy organizatorek: P. Agnieszki Kaźmierczak, P. Anidy Rydlichowskiej oraz P. Izabeli Drapińskiej-Walasek, które w imieniu swoim i Dyrektora SP w Kopnicy zaprosiły na trzecią edycję, która odbędzie się w przyszłym roku – roku wyjątkowym, gdyż przypadać będzie w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Serdecznie dziękujemy ww. Paniom i gratulujemy kolejnego udanego konkursu.

zdjęciaDzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (World Hello Day) został uchwalony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na wojnę Izraela z Egiptem. Z czasem święto stało się dniem służącym promowaniu idei pokoju na całym świecie, poprzez okazywanie innym ludziom życzliwości, serdeczności i przekazywanie pozdrowień. Obecnie Dzień Życzliwości i Pozdrowień obchodzony jest w ponad 180 krajach. W Polsce święto jest mało znane. Dopiero w 2006 roku miasto Wrocław zorganizowało po raz pierwszy celebrowanie tego dnia pod nazwą „Znajdź się wśród życzliwych”.

Tego dnia w naszej szkole Samorząd Uczniowski z Wolontariatem zorganizowali „Pocztę Życzliwości”. Każdy kto chciał skierować miłe słowo do konkretnej osoby, mógł wrzucić takie pozdrowienie do skrzynki. Uczniowie na zajęciach świetlicowych stworzyli „Kodeks życzliwości”, który zawisł na tablicy przy pokoju nauczycielskim. Na korytarzach szkolnych wszyscy się uśmiechali i ciepło pozdrawiali. W ubiorze obowiązywał żółty kolor, który jest symbolem całej inicjatywy. Mamy nadzieję, że uśmiech i serdeczność oraz dobre słowo zawsze będą nam towarzyszyć. /Anna Kowalik/

zdjęcia„Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”

W naszej szkole każdego dnia coś ciekawego się dzieje, a dzieci zdobywają nowe wiadomości i umiejętności. Dziś przedszkolaki z OP B oraz uczniowie klasy II chcieliby pochwalić się swoim talentem kulinarnym. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk maluszki przygotowywały sałatkę owocową z rodzimych i egzotycznych owoców, soki oraz mleczno-owocowe koktajle. Drugaki natomiast wykonały pyszną surówkę z marchewki i jabłka.
Dzieci podczas degustacji miały okazję poznać różnorodność walorów smakowych, gdyż nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.
Można śmiało powiedzieć, że zadanie zostało wykonane doskonale, a umiejętność robienia soków, sałatek i surówek przyda się zwłaszcza w okresie zimowym. /Alicja Kaczmarczyk, Anida Rydlichowska/

zdjęciaUroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada) przypada w tym roku w sobotę. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została w związku z tym upamiętniona piątkowym apelem, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się hymnem państwowym, po którym uczniowie klas II i III gimnazjum, III SP oraz oddziału przedszkolnego B zaprezentowali część artystyczną.

W podróży przez historię Polski towarzyszyli nam: dziadek, babcia oraz dama, którzy "zeszli z obrazów", aby przybliżyć nam los Polaków walczących o wolność i niepodległość swojej ojczyzny. W skupieniu słuchaliśmy opowieści o trzech rozbiorach Polski (1772, 1793 i 1795) i wysiłkach powstańców – listopadowych (1830) oraz styczniowych (1863), którzy nie chcieli pogodzić się z wymazaniem Polski z mapy Europy, aby ostatecznie przejść do wybuchu I wojny światowej, utworzenia polskich oddziałów i odzyskania niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli. Całości przekazu dopełniały wzruszające występy recytatorskie i wokalne najmłodszych uczniów, którzy wykonali utwory takie jak: „Jesteśmy Polką i Polakiem,” „Kto ty jesteś? – Polak mały,” „Dziś idę walczyć, Mamo,” „Pierwsza Brygada” czy „Taki kraj.”

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji apelu składamy wychowawczyniom: oddziału przedszkolnego B, p. A. Kaczmarczyk, klasy III SP, p. A. Kaźmierczak, a także Rodzicom oraz Paniom i Panom z obsługi.
Uroczystość przygotowały p. I. Drapińska-Walasek i p. A.Szafraniec.

zdjęciaSZKOLNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 10 listopada odbyły się szkolne eliminacje do II Powiatowego Konkursu Pieśni Patriotycznej. Jury, po wysłuchaniu wszystkich wykonawców wyłoniło laureatów w następujących kategoriach:
klasy I-III SP
I miejsce – Julia Tomczyk
II miejsce – Antonina Stosik
III miejsce – Jakub Kosur
klasy IV – VI SP
I miejsce – Kamila Broda
II miejsce – Maja Kozłowska
III miejsce – Julia Hamar
klasy VII i II-III G.
I miejsce – Julia Janicka
II miejsce – Rozalia Walasek
III miejsce – Aleksandra Dydyna
Wszystkim uczniom dziękujemy za przygotowanie utworów, a laureatom pierwszych miejsc życzymy powodzenia podczas zmagań powiatowych.

Organizatorzy:
Agnieszka Kaźmierczak, Izabela Drapińska-Walasek, Anida Rydlichowska

zdjęciaMiesiąc Bibliotek Szkolnych za nami

Ostatniego października w naszej szkole nastąpiło podsumowanie Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z okazji tego święta w październiku w bibliotece zorganizowano cykl imprez czytelniczych. Była biblioteczna loteria fantowa, krzyżówkowe konkursy czytelnicze. Został ogłoszony konkurs „Bezpieczny w sieci - jestem świadomym użytkownikiem Internetu”.

Ostatniego dnia października dzieci z klas I-III miały jesienną zgaduj-zgadulę w halloween’owym nastroju. Zorganizowało ją Koło Przyjaciół Książki. Na szkolnych korytarzach pojawiły się jesienne owoce, na których umieszczono pytania dotyczące książki, literatury i biblioteki. Razem ze znalezionymi owocami dzieci zgromadziły się na hollu. Pani bibliotekarka wraz z uczennicą z Koła Przyjaciół Książki już tam na nie czekały. Dzieci odpowiadały na pytania, a w nagrodę dostawały słodkie upominki. Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na zagadki wzięły udział w losowaniu nagród rzeczowych. Rozstrzygnięte też zostały krzyżówkowe konkursy biblioteczne.

Podobną imprezę mieli kilka dni wcześniej uczniowie z klas IV-VII i gimnazjum. Wtedy na holach szkoły pojawiły się jesienne listki z pytaniami dotyczącymi biblioteki, książek i znanych pisarzy dla dzieci i młodzieży. Myślę, że wszystkie te imprezy przybliżyły uczniom tematykę związaną z książką, edukacją czytelniczą oraz zachęciły do częstszego odwiedzania biblioteki. /Renata Nowicka/

zdjęciaZa wszystko - DZIĘKUJEMY!zdjęciaSpotkanie z funkcjonariuszem policji

zdjęciaRada Małego Samorządu Uczniowskiego wybrana!

2 października uczniowie klasy I, II i III wzięli udział w wyborach do Rady Małego Samorządu Uczniowskiego. Przez cały wrzesień mogli oni zgłaszać swoich kandydatów i zapoznawać się z ich pomysłami, a kandydaci przygotowywali plakaty wyborcze. Każdy uczeń mógł oddać jeden głos. I tak w drodze głosowania przewodniczącym Małego Samorządu Uczniowskiego został uczeń klasy II – Franciszek Mileczarek, jego pierwszym zastępcą będzie uczeń klasy III Wiktor Zgoła, natomiast drugim zastępcą została uczennica klasy III - Nel Polk. Gratulujemy! /A.Każmierczak/

zdjęciaŚwiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 25 września uczniowie klasy III przystąpili do edukacyjnej akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Od poniedziałku do czwartku podczas zajęć edukacji matematycznej wykonywali różne ćwiczenia utrwalające znajomość tabliczki. Poznawali sposoby na zapamiętywanie niektórych przykładów oraz mnożenie przez 9 na palcach. Pierwszego dnia przygotowywali gazetkę tematyczną oraz „matematyczne kwiaty”. Drugiego dnia robili „tabliczkowe liście” i stworzyli drzewo, które stało się jesienną dekoracją w sali lekcyjnej. W środę grali w grę ruchoma tabliczka mnożenia oraz matematyczne kości. Przygotowywali się również do piątkowych obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz przeprowadzania egzaminów wśród pracowników naszej szkoły.
29 września odbył się finał akcji, trzecioklasiści egzaminowali dorosłych pod hasłem „Młodzi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają!". Pod opieką wychowawczyni p. A. Kaźmierczak sprawdzali tabliczkową wiedzę wśród nauczycieli, kierowców autobusów oraz pozostałych pracowników szkoły. Odwiedzili sekretariat szkoły, stołówkę, pokój nauczycielski oraz szkolne korytarze. Egzaminatorzy sprawdzili również wiedzę pana dyrektora Rafała Kosowskiego oraz pani wicedyrektor Barbary Nalepy. Pamiętali także o pani księgowej H. Kowalskiej, która zdała egzamin wspaniale. Trzecioklasiści nie wstydzili się za dorosłych, ponieważ oni wszyscy egzamin zdali celująco i otrzymali certyfikat „Eksperta tabliczki mnożenia".
Na koniec patrole wyszły na plac szkolny, gdzie starsi uczniowie mogli się zmierzyć ze swoją znajomością tabliczki. Dorośli z uśmiechem podchodzili do inicjatywy i chętnie brali w niej udział. W ciągu zajęć uczniowie klasy III również się sprawdzali i w drodze konkursu klasowego zostali wyłonieni Mistrzowie Tabliczki. Była to świetna zabawa i nauka zarazem. /A. Każmierczak/

zdjęciaDZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka składamy serdeczne życzenia wszystkim Chłopcom - tym dużym i tym małym :)

zdjęciaWYJAZD NA SPEKTAKL PT. „ZAKLĘTE GRANIE"

28 września uczniowie klas I-III pojechali do Darłowa do kina Bajka, obejrzeć spektakl teatralny pod tytułem „Zaklęte granie” w wykonaniu aktorów teatru Artenes z Wrocławia. Tematem przewodnim był problem spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem. Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia, otrzymali w prezencie wymarzone tablety. Dostając je usłyszeli przestrogę, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Złamali zasadę, a ich nieposłuszeństwo stało się źródłem kłopotów i niebezpieczeństw. Rodzeństwo, chcąc wrócić do realnego świata musiało pokonać krętą drogę oraz zmierzyć się z własnymi słabościami. Przekaz spektaklu był dostosowany do wieku odbiorców, a postaci, kostiumy i efekty sceniczne wywołały u dzieci ogromne emocje. /A. Każmierczak/

zdjęciaRuszył program „Wieża, hetman, a może robot?”

W dniach 22-23.09.2017 r. w Szkole Podstawowej w Kopnicy zostały zorganizowane zajęcia w ramach programu grantowego "mPotęga" „Wieża, hetman, a może robot?”. Podczas spotkania odbywały się zajęcia z programowania z wykorzystaniem robotów „Ozobot” oraz gier planszowych „Scottie Go”. Każdy uczeń mógł zaprogramować drogę do pokonania dla małego Ozobota oraz dla Scottiego wykorzystując do tego tablety, telefony komórkowe oraz mazaki i kartkę papieru. Dzięki tej czynności uczyli się logicznego, twórczego oraz kreatywnego myślenia i planowania kolejnych etapów gry.
Ponadto w ramach współpracy między szkołami uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie prowadzili zajęcia nauki gry w szachy. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zajęciach poznając zasady, jakie obowiązują podczas gry w szachy. Dzięki funduszom otrzymanym z programu „mPotęga” zostały zakupione profesjonalne zestawy, dzięki którym nauka była efektywniejsza. Wykorzystując różnorodne metody i formy pracy młodzież podczas takich zajęć poznaje i stosuje w praktyce nowe technologie związane z elementami robotyki i kodowaniem, a także kształtuje umiejętności komunikowania się i podejmowania decyzji w zespole. Powoduje to także kształtowanie postaw młodego badacza tzn. odkrywania świata w procesie uczenia się. /M. Grodzka/

zdjęciaRODZINNE ŚWIĘTO LATAWCA

„Rodzinne Święto Latawca” to świetna okazja, żeby dobrze się bawić i spędzić wolny czas całą rodziną. Dlatego w dniu 22 września, na nietypową zbiórkę harcerską do Szkoły Podstawowej w Kopnicy przybyli: zuchy, harcerze, chętni uczniowie klas I-III oraz 32 rodziców, aby z wielką determinacją, stosując się do instrukcji lub wykorzystując tylko sobie znane sposoby zbudować wymarzony i niejednokrotnie swój pierwszy w życiu latawiec. Wbrew pozorom nie jest to trudne, wystarczy odrobina zdolności manualnych i dużo cierpliwości. Budową konstrukcji modeli zajęli się w większości dorośli, ale już część artystyczna, czyli dekorowanie należała do dzieci. Efektem dwugodzinnej pracy były piękne, kolorowe latawce. Bezwietrzna pogoda nie pozwoliła latawcom pięknie szybować po kopnickim niebie, ale zabawa była przednia. Świadczą o tym uśmiechy dzieci i ich rodziców, którzy szybko biegnąc po boisku czynili cuda, aby latawce się unosiły, wysoko ponad głowami.
Dziękuję wszystkim za podjęcie zadania i twórczo spędzone piątkowe popołudnie. Zbiórka odbyła się dzięki dofinansowaniu w ramach Konkursu Grantowego z Funduszu 1% Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP. /A. Rydlichowska/

zdjęciaWycieczka do lasu

W dzisiejszy ciepły poranek, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do pobliskiego lasu w Wiciu. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie dzieci z roślinnością i zwierzyną tam występującą oraz uwrażliwienie na piękno jesiennego krajobrazu. Dzieci miały okazję poznawać przyrodę w naturalnym środowisku. Wędrując leśnymi ścieżkami wsłuchiwały się w odgłosy lasu, rozpoznawały i nazywały poszczególne gatunki drzew, gromadziły do koszyków materiał przyrodniczy. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, prawie każdy uczeń zabrał ze sobą przyrządy do prowadzenia obserwacji: lornetki, lupy, miarki, metrówki i atlasy grzybów. Na koniec udaliśmy się na spacer po plaży i przy wejściu głównym tzw. wiciowskim muralu zakończyliśmy wycieczkę. Wypoczęci z uśmiechami na twarzy oraz pełnymi koszykami wróciliśmy do szkoły. /A. Kaźmierczak, A. Rydlichowska/

zdjęciaALARM! PALI SIĘ!

W trosce o bezpieczeństwo uczniów w naszej szkole co roku przeprowadzamy ćwiczenia próbnej ewakuacji. Tegoroczne odbyły się 19 września. Po trzykrotnym sygnale dźwiękowym nauczyciele wraz z uczniami ćwiczyli sprawne opuszczenie budynku szkoły zgodnie z Instrukcją Bezpieczeństwa Pożarowego.
Sposób przeprowadzenia akcji został bardzo dobrze oceniony przez przedstawicieli Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie st. kpt. inż. Piotra Słupskiego oraz mł. kpt. Damiana Tomczyka.
Naszym uczniom gratulujemy właściwej postawy podczas próbnej ewakuacji. Strażakom dziękujemy za udział w ćwiczeniach. /A. Rydlichowska/

zdjęciaWarsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej

Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, który w tym roku obchodziliśmy w dniu 9 września, uczniowie klas I-III przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Dzieci uważnie słuchały o tym, jak ważne i łatwe jest podtrzymanie funkcji życiowych osoby, która uległa wypadkowi. Bardzo chętnie przystąpiły też do ćwiczeń praktycznych, z którymi poradziły sobie znakomicie! Warsztaty prowadziły panie Agnieszka Kaźmierczak i Anida Rydlichowska.

zdjęciaWITAJ SZKOŁO!

4 września 2017 roku uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kopnicy rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Dzień dzisiejszy, to dla uczniów dzień szczególny. Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas powrotu do szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Pan Dyrektor Rafał Kosowski przywitał wszystkich zgromadzonych, życząc uczniom i nauczycielom wytrwałości i wielu sukcesów.
Podczas uroczystości odbyło się doniosłe i ważne wydarzenie „Pasowanie uczniów klasy pierwszej”. Przed nami rok wytężonej pracy, ale także nadziei na kolejne sukcesy, których z pewnością nie zabraknie! /E. Zalewska-Kryściak/

zdjęciaGodzina
Imieniny
Kartka z kalendarza
Gości online
Licznik odwiedzin
Dołącz do nas na
Odliczamy
Kalendarz
Kliknij, to nic nie kosztuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie