Strona Główna · Dla rodziców · Linki · ZHP · Piosenki harcerskie
Menu

STRONA SZKOŁY

Redaktorzy i administracja witryny

Kontakt i lokalizacja

Dzwonki w szkole
1. 7:30 - 8:15
2. 8:20 - 9:05
3. 9:15 - 10:00
4. 10:20 - 11:05
5. 11:20 - 12:05
6. 12:15 - 13:00
7. 13:10 - 13:55
8. 14:00 - 14.45
Archiwum klas 0-III

ROK SZKOLNY 2017/18

ROK SZKOLNY 2016/17

ROK SZKOLNY 2015/16

ROK SZKOLNY 2014/15

ROK SZKOLNY 2013/14

ROK SZKOLNY 2012/13

ROK SZKOLNY 2011/12

ROK SZKOLNY 2010/11

ROK SZKOLNY 2009/10

ROK SZKOLNY 2008/09

SZKOŁA ROK SZKOLNY 2008/09


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/09


obrazek 19 czerwca uczniowie naszego Zespołu po raz ostatni, w tym roku szkolnym, przekroczyli próg szkoły. Na ten dzień wszyscy czekali z utęsknieniem przez dziesięć miesięcy. Dyrektor Szkoły Albert Woronkowicz podsumował pracę szkoły w roku szkolnym 2008/09 oraz wręczył wyróżniającym się uczniom świadectwa z paskiem, dyplomy i nagrody. Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele otrzymali podziękowania za całoroczny trud i uzyskane efekty pracy. Uczniowie klasy VI zaprezentowali krótki program artystyczny. Po uroczystości, uczniowie przeszli do klas, gdzie od swoich wychowawców otrzymali świadectwa.

zobacz zdjęciaPOŻEGNANIE ZERÓWKI


obrazek Przedszkolaki mają już wakacje! Żegnamy się z dziećmi z ZERÓWKI i mamy nadzieję, że dobrze przygotowane rozpoczną niebawem nowy etap w swoim życiu.

Już teraz życzymy im sukcesów w nauce, wielu nowych przyjaźni a także ciekawych przygód w ławie szkolnej.

zobacz zdjęciaJESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE


obrazek Dzieci uczestniczą w ruchu drogowym od najwcześniejszych lat, najpierw w rodzinie, a następnie w przedszkolu, w szkole i w dalszym otoczeniu społecznym. Ze względu na małą odporność na urazy oraz wysokie ryzyko trwałego kalectwa, dzieci są jedną z najbardziej zagrożonych grup uczestników ruchu drogowego. Warunki na drogach stają się coraz trudniejsze, w związku ze zwiększającą się liczbą pojazdów, a wraz z nimi wypadków drogowych. By dziecko stało się samodzielnym uczestnikiem ruchu drogowego, zadbało o własne bezpieczeństwo należy je do tego przygotować jak najwcześniej, kierując się zasadą ,,im prędzej tym lepiej”. Aby pomóc dzieciom w opanowaniu tej trudnej problematyki ruchu drogowego, uczniowie klasy III przez dwa lata realizowali zagadnienia z programu profilaktycznego „Jestem bezpieczny na drodze”, opracowanego przez p. Anidę Rydlichowską. Celem programu było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami prawidłowego postępowania w ruchu drogowym, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych zachowań w ruchu drogowym oraz zapobieganie wypadkom drogowym poprzez uświadomienie dzieciom zagrożeń. Podejmowane w trakcie realizacji programu działania miały również wyposażyć uczniów w takie wiadomości i umiejętności, które pomogą im w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych, nietypowych, niebezpiecznych dla ich życia i zdrowia.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych zgodnie z programem. Zaciekawiała ich wizyta w komisariacie policji w Darłowie, podczas której poznali pracę policjanta, zwiedzili siedzibę policji i oglądali jej wyposażenie. Dzieci utrwalały w praktyce zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, uczestnicząc w wycieczkach na drogę oraz skrzyżowanie ulic. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z udziałem strażaków pt. ,,Bezpieczne ferie”, w trakcie których dzieci rozwiązywały ,,Test wiedzy o bezpieczeństwie”. Uczniowie obejrzeli serię filmów pt ,,Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", natomiast na zajęciach koła artystycznego dziewczynki z klasy I i III wykonały prace plastyczne pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Podsumowaniem programu było przygotowanie i przeprowadzenie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Ruchu Drogowym oraz przedstawienie na apelu szkolnym spektaklu dla uczniów klas 0-III pt. ,,Jestem bezpieczny na drodze”. Mali aktorzy pogłębili wiedzę i umiejętności z zakresu bezpiecznego zachowania się na drodze, uświadomili swoim kolegom, jaką odpowiedzialność ponosimy za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursu. Okazali się nimi:

Nikola Fornal z klasy I
Magdalena Izdebska z klasy II
Damian Słupski z klasy III.

Gratulujemy!

Wkrótce wakacje.

Pożegnamy szkołę, a powitamy zielone lasy, błękitne rzeki, strzeliste góry, wijące się drogi. Korzystając z tego wszystkiego, co przyniosą wakacje, warto pamiętać, by w każdej sytuacji zachować ostrożność. Nie zaszkodzi więc przypomnieć sobie niektóre ważne zasady bezpieczeństwa.

NA DRODZE

- Przechodź przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach.
- Nie przechodź na czerwonym świetle.
- Nie wychodź na jezdnię zza stojących pojazdów.

NAD WODĄ

- Kąp się pod opieką dorosłych i tylko w dozwolonych miejscach.
- Nie skacz do wody.
- Nie wchodź do wody mętnej i spienionej.
- Gdy masz ciało zbyt nagrzane słońcem, nie zanurzaj się w wodzie.

W LESIE

- Nie pal ognisk w lesie ani w pobliżu lasu.
- Sprzątaj po sobie.
- Zbieraj wyłącznie te grzyby i owoce, które dobrze znasz.

zobacz zdjęciaBIWAK KLASY II I III


obrazekW czwartek 4 czerwca uczniowie klasy II i III oraz panie Agnieszka Kaźmierczak, Anida Rydlichowska i Dagmara Kacperek opuścili mury szkoły i pojechali na dwudniowy biwak do Jarosławca. Był to nasz pierwszy dłuższy wyjazd, dlatego czekaliśmy na niego z niecierpliwością. Po krótkiej, ale bardzo wesołej podróży dotarliśmy na miejsce. W Stanicy Harcerskiej ,,Leśna Polana” przywitał nas Komendant Hufca Sławno hm. Ryszard Sobczak, który życzył nam miłego wypoczynku. Zamieszkaliśmy w czteroosobowych pokojach z łazienkami. A do naszej dyspozycji był plac zabaw, boisko do piłki nożnej, ognisko, las oraz plaża, na którą udaliśmy się zaraz po rozpakowaniu. Wieczorem gościliśmy rodziców, którzy przybyli do stanicy na nasze zaproszenie. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki oraz złożyły serdeczne życzenia z okazji Dnia Mamy i Taty. Kulminacją tego spotkania było pieczenie kiełbasek i wspólne zabawy przy ognisku. Wieczorem czekała na nas niespodzianka – marsz nocny. Ciepło ubrani, uzbrojeni w latarki szliśmy w ciemnościach brzegiem morza a potem uliczkami uśpionego Jarosławca. Około północy powróciliśmy do bazy i zmęczeni położyliśmy się spać. Kolejny dzień przywitał nas deszczem. Nam jednak dopisywały humory i nic nie było w stanie zakłócić radości wynikającej z wyjazdu. Zjedliśmy smaczne śniadanie, a potem udaliśmy się do miasteczka. Zabawy w ,,kulkach”, jazda w samochodzikach oraz na małej karuzeli sprawiły wszystkim wiele uciechy. Zadowoleni i nieco zgłodniali udaliśmy się na przekąski typu: zapiekanki, frytki, gofry i lody. Zaopatrzeni w przeróżne pamiątki powróciliśmy do stanicy, aby zjeść obiad i rozpocząć pakowanie. Szybko minął nam ten czas... biwak dobiegł końca. Musieliśmy opuścić to piękne miejsce i udać się w drogę powrotną do domu. Na pewno jeszcze długo będziemy miło wspominać te wspólnie spędzone chwile.

zobacz zdjęcia,,AWANTURA O BASIĘ"


obrazekNa rewelacyjny musical "Awantura o Basię" według znanej powieści Kornela Makuszyńskiego pojechały do Sławna dzieci z klasy III i IV. Spektakl ten przygotował Nowy Teatr ze Słupska. Przedstawienie zostało zrealizowane z wielkim rozmachem, w stylu brodwayowskiego musicalu; rozśpiewane, roztańczone, znakomite w warstwie muzycznej. Wszyscy artyści wystąpili w pięknych kostiumach z epoki. Ciekawostką i atutem tego spektaklu jest mała Natalka / grająca Basię /, która urzekła widzów naturalnością i uśmiechem. 6 - letnia dziewczynka śpiewa, tańczy, dialoguje z dorosłymi aktorami bez najmniejszych kompleksów, ku wielkiej uciesze dziecięcej widowni. Historia osieroconej dziewczynki, która znajduje nowy dom u przypadkowo poznanych ludzi i szczęśliwie odmienia ich życie, od lat bawi i wzrusza ciepłym humorem, optymizmem i wiarą w sens pojęć najprostszych - miłości, dobra i przyjaźni.

zobacz zdjęciaDZIEŃ DZIECKA


obrazek 1 czerwca od rana w naszej szkole panowała radosna atmosfera. Jak co roku świętowaliśmy Dzień Dziecka, który rozpoczął się od uroczystego apelu, podczas którego dyr. Albert Woronkowicz złożył dzieciom życzenia z okazji ich święta, a także poinformował dzieci o czekających je tego dnia atrakcjach. Przy pięknej, słoneczniej pogodzie dzieci bawiły się przez 3 godziny, a zabawa była doskonała. Było malowanie twarzy, zabawy przy muzyce oraz quiz wiedzy ,,OMNIBUS JUNIOR 2009”. Znakomitą wiedzą wykazał się Jakub Wójcik z klasy I. Gratulujemy!
Dzieci chętnie uczestniczyły również w konkurencjach sportowych i sprawnościowych, takich jak bieg w worku, skoki przez skakankę, rzut woreczkiem do obręczy hula-hop, przenoszenie piłeczki pingpongowej na rakiecie od badmintona. Rozgrywki sportowe zakończył mecz w ,,Dwa ognie” między klasami I i II a ,,0” i III. Równocześnie trzyosobowe zespoły z każdej klasy wykonywały prace plastyczne pt. ,,Moja klasa”. Ponadto był grill i pieczona kiełbaska a także soczki i lody dla każdego uczestnika, ufundowane przez Radę Rodziców. Można było kupić los na loterii fantowej, frytki a także ciasto upieczone przez rodziców. Okrzyki radości, gwar i uśmiech na twarzach naszych milusińskich oraz ich słowne wypowiedzi świadczą o tym, iż był to udany i niezapomniany dzień.

Wszystkim dzieciom, tym młodszym i tym starszym, życzymy wszystkiego dobrego nie tylko w dniu ich święta.

zobacz zdjęciaMAMOM ZA ICH MIŁOŚĆ I TROSKĘ …


obrazekJest taki jeden, szczególny dzień w roku, w którym nasze kochane mamy mają swoje święto. Uczniowie klasy pierwszej postanowili uczcić ten dzień w sposób bardzo uroczysty i wyjątkowy. Zaprosili 26 maja swoje mamy do szkoły. Występ małych artystów, zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u mam łzy autentycznego wzruszenia. Zrobione z miłością i ujmującą prostotą laurki z życzeniami, symboliczna różyczka oraz szczery uścisk ukochanej mamy, były wyrazem głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsze na całym świecie. Po części artystycznej odbyły się różnorodne konkursy. Zaproszone bohaterki wykazywały się szybkim liczeniem, spostrzegawczością, znajomością baśni, celnym rzutem. Że „swój swojego rozpozna” z zamkniętymi (zawiązanymi) oczami świadczył konkurs, który był finałem spotkania. Te krótkie chwile spędzone w sali lekcyjnej z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości, jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.(tekst: B.Mielczarska)

zobacz zdjęcia,,DZIECIĘCY POKÓJ"


obrazek W dniu 26.05.2009r. "Koło Przyjaciół Książki", które reprezentowali: Wiktoria Tomaszewska, Krystian Seremak, Kinga Kasprzykowska, Dominik Bukowski, Karolina Duda, Agnieszka Medycka, Magda Kowal, Klaudia Duda, Krystian Lelo, Klaudia Seremak, Małgorzata Tepurska oraz Milena Krasuska, przedstawiło uczniom klas 0-III spektakl pt. „Dziecięcy pokój” przygotowany pod okiem Pani Renaty Nowickiej. Prezentacja sztuki wywarła wielkie wrażenie wśród publiczności.


zobacz zdjęciaSUKCES WIKTORII WINKEL


obrazek 21 maja 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie odbył się IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny Klas Trzecich. Ideą konkursu jest promowanie znajomości zasad ortograficznych oraz wytworzenie pozytywnej motywacji do nauki ortografii. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów z różnych szkół powiatu sławieńskiego. Uczestnicy pisali dyktando, dzięki któremu mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i wykazać się umiejętnością ich stosowania. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczestników: Wiktoria Winkel i Damian Słupski. Uczniowie klasy III od dwóch lat przygotowywali się do tego konkursu, uczęszczając na zajęcia koła ortograficznego, prowadzonego w ubiegłym roku przez p.A.Rydlichowską, a obecnie przez p.A.Kaźmierczak. Efektem między innymi tych przygotowań, a także sumiennej pracy własnej, jest zajęcie przez Wiktorię bardzo wysokiego II miejsca.
Po uroczystym ogłoszeniu wyników konkursu, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe.

Brawo Wiktoria. GRATULUJEMY!


zobacz zdjęciaBIWAK KLASY I


obrazekOkrasą kończącego się każdego roku szkolnego są biwaki i wycieczki. Uczniowie klasy I podstawówki i ich starsi koledzy z 2 kl. gimnazjum naszego Zespołu zostali gościnnie podejmowani w ośrodku wczasowym „Arka” należącego do pana Stefana Kwiatkowskiego w Jarosławcu. Od 7 do 9 maja działo się wiele. Mylne byłoby przeczucie, że skoro biwak był w ośrodku wczasowym, to nasi kuracjusze mieli luz i leżenie do góry brzuchem. Wręcz przeciwnie. Panie Helena i Anastazja Bukowskie oraz Beata Mielczarska przygotowały niezłą szkołę przetrwania. Poznane w szkole piosenki marszowe przydały się tu bardzo. Jarosławiec rozbrzmiewał w tych dniach „Naszą klasą”, „Mam siedem lat” i wieloma innymi piosenkami. Jeśli komuś zabrakło pomysłów, albo zapomniał biesiadnych rytmów, mógł to codziennie nadrobić uczestnicząc w wieczornym karaoke. Maluchy, dwa razy młodsi od swoich gimnazjalnych kolegów, bynajmniej nie miały taryfy ulgowej. Codzienne kilkakrotne „zaliczenie” skokami pomostu, wspinanie się na naturalne przeszkody, skoki na trampolinie i zabawy w magicznym zamku udowodniły, że są znakomitymi kandydatami na sprawnych zuchów. Wszyscy chwalili sobie cymesy miejscowej kuchni. Do obfitych i bogatych zestawów śniadaniowo-obiadowo- kolacyjnych, na dostawki pojawiały się racuchy (takie, jakie robiły nasze babunie), placki z nutellą i inne frykasy. Warunki lokalowe dla naszych biwakowiczów były super. Ciągłe niesnaski pojawiały się tylko o spanie na piętrowych łóżkach. Każdy chciał zaliczyć piętrusa. Wczesne pochrapywania wszędobylskich chłopców wskazywało, że sen okazywał się jedynym prawdziwym momentem odpoczynku i regeneracji sił do następnego jeszcze bardziej intensywnego dnia. A dla Gospodarza należy się wielkie serce z naszym podziękowaniem. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się znów. (tekst: B.Mielczarska)

zobacz zdjęciaADRIAN WASIL ,,MAŁYM EUROPEJCZYKIEM"


obrazek 08 maja 2009r. dwóch uczniów naszej szkoły: Dawid Wiśniewski (z klasy II) i Adrian Wasil (z klasy III) wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej pt. ,,Znam stolice państw unijnych". Do konkursu przygotowywały uczniów panie: Agnieszka Kaźmierczak i Anida Rydlichowska. Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr2 w Starym Jarosławiu. Do udziału w konkursie zgłosiły się cztery gminne szkoły z : Jeżyczek, Kopnicy, Słowina i Starego Jarosławia. Uczniowie odpowiadali w czterech turach na wylosowane przez siebie pytania. Dwóch uczestników uzyskało maksymalną liczbę punktów i ten etap nie wyłonił zwycięzcy. Konieczna była dogrywka w formie pytań dodatkowych. Po trzymających w napięciu kolejnych turach pytań, zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły - Adrian Wasil, który otrzymał również tytuł:

"Mały Europejczyk roku 2009"

Na zakończenia wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody.

Brawo Adrian. GRATULUJEMY!

zobacz zdjęcia4. maja – Dzień Strażaka


obrazekJacy dzielni są strażacy...

…mogły się na własne oczy przekonać dzieci z klas 0-III, wybierając się na niezwykłą wycieczkę do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Darłowie. W straży powitał wszystkich dowódca jednostki mł. kp. inż. Piotr Słupski. Oprowadził on uczestników wycieczki po wszystkich pomieszczeniach jednostki. Pierwszym miejscem, które uczniowie odwiedzili było stanowisko kierowania, gdzie trafiają informacje o pożarach i innych nagłych zdarzeniach z terenu powiatu sławieńskiego. Następnie darłowscy strażacy zaprezentowali swoją niezwykłą sprawność – podczas alarmu próbnego w bardzo krótkim czasie wsiedli do wozu i opuścili teren jednostki.
Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się wozy strażackie i ich specjalistyczne wyposażenie. Uczniowie obejrzeli wozy ratownictwa technicznego a także typowe wozy ratowniczo – gaśnicze. Każdy miał możliwość wsiąść do wozu i założyć hełm strażacki. Dzieci mogły również spróbować swoich sił w trzymaniu węża strażackiego, z którego pod niemałym ciśnieniem leciała woda.

W podziękowaniu za interesujące i miłe spotkanie dzieci wygłosiły wiersze o strażakach i ich pracy oraz obdarowały każdego strażaka czerwoną różą. Pani A.Rydlichowska w imieniu dyrekcji, nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Kopnicy złożyła wszystkim strażakom życzenia z okazji ich święta a także przekazała prace plastyczne, które wykonały dzieci podczas zajęć szkolnych. Również strażacy przygotowali niespodziankę dla dzieci. Każda klasa otrzymała pluszowego misia-przytulankę oraz kodeks postępowania w razie pożaru.

DRODZY STRAŻACY!

Z okazji Dnia Strażaka składamy Wam wszystkim
najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Trudna i niebezpieczna służba, poswięcenie dla ratowania
życia i zdrowia ludzi a także ochrony środowiska
zasługuje na najwyższe uznanie.

W tym uroczystym dniu dziękujemy i życzymy
wszystkim Strażakom satysfakcji ze służby,
szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych
oraz wszelkiej pomyślności.

Niech św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności.

zobacz zdjęciaMAJOWE ŚWIĘTA


Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja – początek miesiąca upływa nam pod znakiem trzech świątecznych dni.

obrazek 1 maja - Święto Pracy, czyli międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 r. na pamiątkę wybuchu strajków robotników rzeźni miejskich w Chicago w 1886 r. domagających się wprowadzenia ośmiogodzinnego dnia pracy. W Polsce kojarzy się nie najlepiej z powodu czasów PRL, gdy do uczestnictwa w pochodach partia zmuszała wszystkich, począwszy od uczniów szkół podstawowych.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – najmłodsze święto obchodzone w Polsce od 2004r., wprowadzone na podstawie ustawy z 20 lutego 2004r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa określa, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały oraz czerwony. Na flagach układa się je w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości. Górny pas jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

3 maja - Święto Konstytucji 3 maja. Konstytucja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Wprowadziła ona polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, zniosła liberum veto, ustanawiała demokratyczną monarchię konstytucyjną, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.
Po II wojnie światowej władza komunistyczna zabroniła obchodzenia tego święta, a funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej pilnowali, by flagi państwowe wywieszane obowiązkowo na 1 maja były zdjęte przed 3 maja. Święto przywrócono w 1990 r.

Te i wiele innych informacji o majowych świętach zostało przedstawionych przez uczniów klasy I na uroczystym apelu przygotowanym przez p. B.Mielczarską. Taka lekcja historii zapewne pozwoli lepiej pamiętać o symbolach naszej państwowości.

zobacz zdjęciaKONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ


obrazek W środę 29.04.2009 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr3 w Sławnie odbył się koncert Majki Jeżowskiej, która zaprosiła do udziału dzieci szkół podstawowych i przedszkoli. Dzieci przyjechały z różnych szkół i placówek oświatowych powiatu sławieńskiego wraz ze swoimi opiekunami i nauczycielami.
Z naszej szkoły w koncercie udział wzięli uczniowie I i II klasy oraz wychowawczynie: p. B.Mielczarska i p. A.Kaźmierczak.

Występ Majki Jeżowskiej okazał się rewelacyjnym widowiskiem artystycznym, mała publiczność żywo reagowała na piosenki z repertuaru artystki i wspólnie się bawiła. Na zakończenie koncertu pani Majka rozdawała autografy i długo rozmawiała z małymi fanami.

zobacz zdjęciaPRZEGLĄD STOMATOLOGICZNY


obrazek 24 kwietnia 2009 r. uczniowie klasy II i III wraz z p.A. Kaźmierczak, p.A. Rydlichowską oraz p. W. Nowak wybrali się na wycieczkę do Darłowa. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w gabinecie stomatologicznym. Tu dzieci miały możliwość bezpośredniego kontaktu z lekarzem- stomatologiem dr Anetą Domarańczyk. Każde dziecko mogło usiąść w fotelu dentystycznym i dokonać przeglądu stanu swojego uzębienia.

Nic nie bolało!

Dlatego zachęcamy wszystkich do kontrolnych wizyt stomatologicznych oraz systematycznego leczenia zębów. Wtedy wszyscy będziemy mieli piękny i radosny uśmiech oraz zdrowe zęby.

Z WIZYTĄ W ZAMKU


obrazekDrugim punktem wycieczki do Darłowa było zwiedzanie muzeum w Zamku Książąt Pomorskich.
Jest to jedyny w Polsce nadmorski gotycki zamek wybudowany na planie zbliżonym do kwadratu z wieżą wysokości 24 metrów. Zamek jest najlepiej zachowaną książęcą siedzibą na Pomorzu Zachodnim. Wzniesiony został w latach 1352–1372 przez Bogusława V i był wielokrotnie przebudowywany. Po jednym z pożarów pod koniec XVII w. wykorzystywano go jako magazyn soli, podczas wojen napoleońskich zorganizowano w nim szpital, a na początku XIX w. mieścił się tu sąd i więzienie, następnie muzeum regionalne, które działało jeszcze jakiś czas po II wojnie światowej. W latach 70. XX w. po raz kolejny zaczęto odnawiać budowlę, starając się w miarę możliwości odtworzyć jej pierwotny średniowieczny wygląd.
We wnętrzach działa muzeum regionalne. Na parterze warto zajrzeć do dawnej kaplicy ze zrekonstruowanymi gotyckimi sklepieniami i z herbem książąt holsztyńskich nad drzwiami. Zabytkowe przedmioty sztuki sakralnej pochodzą z innych kościołów, np. barokowe ławy przeniesiono tu z kaplicy św. Gertrudy. Bogato rzeźbioną ambonę, ufundowaną ongiś przez księżną, zdobi kolorowa polichromia. Na piętrze wystawiono portrety książąt pomorskich, zbroje, halabardy i przedmioty codziennego użytku, a także małą orientalną kolekcję. Najładniejsze są jednak stare szafy gdańskie oraz biedermeierowskie meble w Zielonej Sali. W komnatach zwracają uwagę odkryte w czasie prac restauracyjnych gotyckie elementy, kominki oraz piękne współczesne podłogi.
Masywna sylwetka zamku przeglądająca się w wodach Wieprzy już z daleka przykuwa uwagę. Właśnie takie warownie jak darłowska sprawiają, że czasy średniowiecza, książąt i rycerzy wydają się nam takie ciekawe i tajemnicze.

zobacz zdjęciaSPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY


obrazekW dniu 23 kwietnia uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w ogólnopolskim sprawdzianie kompetencji trzecioklasisty organizowanym specjalnie dla szkół podstawowych z całej Polski przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON i Gazetę Wyborczą. Arkusze sprawdzianu zostały przygotowane przez doświadczonych egzaminatorów i zawierają treści określone w podstawie programowej dla pierwszego etapu edukacyjnego. Sprawdzian oceni umiejętności ucznia w zakresie: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce. Sprawdzian składał się z tekstu i ułożonych na jego podstawie 25 pytań otwartych i zamkniętych. Uczniowie mieli 90 minut (2 x 45 min.) na jego rozwiązanie.
Odesłane do wydawnictwa zbiorcze arkusze odpowiedzi będą podstawą do sporządzenia ogólnopolskiej statystyki. Uroczyste podsumowanie sprawdzianu nastąpi w maju na łamach "Gazety Wyborczej".
Trzymamy kciuki za naszych trzecioklasistów i życzymy im jak najlepszych wyników!

tu więcej

zobacz zdjęciaMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI


obrazek22 kwietnia przypada Międzynadorowy Dzień Ziemi. Dzień Ziemi to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.
Z tej okazji uczniowie z klas I-III przygotowali pod opieką p. Agnieszki Kaźmierczak apel okolicznościowy. Uczniowie przedstawili wiersze i piosenki, które w refleksyjny sposób miały przybliżyć i uświadomić wagę problemów ekologicznych.
Natomiast podczas zajęć kółka artystycznego dzieci wykonały samodzielnie plakaty ekologiczne, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym.

PAMIĘTAJMY!

"To, że tylko jeden dzień w roku poświęcimy na dbanie o Ziemię i uświetnimy ten dzień występami i przedstawieniami, to za mało. Ziemia potrzebuje naszej troski na co dzień. Bo troska o Ziemię to troska zarazem o nas samych".

zobacz zdjęciaSPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM


obrazek Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu z zakresu profilaktyki próchnicy zębów pod nazwą „RADOSNY UŚMIECH – RADOSNA PRZYSZŁOŚĆ”, adresowanego do uczniów klas II. Dnia 7 kwietnia, w ramach realizacji tego programu w naszej szkole odbyło się spotkanie ze stomatologiem - panią dr Anetą Domarańczyk. Na powitanie uczniowie klasy II przedstawili program artystyczny pt. „Zęby myj - radośnie żyj”. Następnie pani doktor opowiedziała dzieciom, jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej, wskazała, które nawyki żywieniowe są niewłaściwe oraz jakie są sposoby zapobiegania próchnicy i chorobom przyzębia. Wyjaśniła też, co robić, aby zęby jak najdłużej pozostały zdrowe, zachęcając do wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dzieci były zainteresowane tematem, zadawały pani dentystce wiele pytań. Na koniec dzieci podziękowały pani stomatolog za przybycie, wręczając jej piękny bukiet wiosennych kwiatów. Nad całością czuwała p. Agnieszka Kaźmierczak.

zobacz zdjęcia4. ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II


2. kwietnia przypada czwarta rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Wiadomość o Jego śmierci wywołała smutek w wielu krajach na całym świecie, bez względu na religię czy wyznanie. Jan Paweł II cieszył się wielkim autorytetem moralnym jako obrońca praw człowieka i propagator inicjatyw służących zachowaniu pokoju.


ŻEGNAJ ZIMO, WITAJ WIOSNO !


obrazekKiedy się rozgniewa groźna Pani Zima,
Zmienia się w Marzannę i władać zaczyna.
Sypie gęstym śniegiem, wody skuwa lodem,
Sroga, rozgniewana, powiewa wciąż chłodem.

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa Panno!
Dzisiaj Cię żegnamy, bo Wiosnę witamy!
Tym znanym dwuwersem uczniowie naszej szkoły żegnali zimę i witali wiosnę. Wiosna jest najpiękniejszą porą roku i wszyscy na nią czekają z wielką niecierpliwością. Przedłużająca się zima sprawia, że jeszcze bardziej tęsknimy za słońcem, ciepłem i zielenią. Pierwszy dzień wiosny to dzień bardzo radosny i bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Z tej okazji uczniowie z klas I-III pod kierunkiem p.Anidy Rydlichowskiej przygotowali przedstawienie pt. „Wróżki Pani Wiosny” Na chwilę wszyscy przenieśli się do krainy baśni, w której panowały piękne wróżki. To do nich przychodziły leśne zwierzęta ze skargą na spóźniającą się wiosnę. Wróżki, nie mogąc czekać dłużej, złotymi, zaczarowanymi kluczykami obudziły przyrodę do życia. Kiedy Pani Wiosna wreszcie się odnalazła, dzieci miały okazję poznać wiosenne kwiaty, które rosną na łąkach , w lasach i ogrodach. Uroczystość powitania wiosny zakończyła się wykonaniem przez każdą klasę swojej Marzanny i kolorowych gaików a także barwnym korowodem. W ten symboliczny sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę.

zobacz zdjęciaDZIEŃ KOBIET


obrazek„ Dziś jest dzień piękny, wspaniały,
taki dzień raz się w roku zdarza.
Gdy ósmy marca z gwarem wiosny,
wytryśnie z kartek kalendarza.
Tak, to wspaniałe, wielkie święto,
więc śpiewają chłopcy i panowie.
Z bukietem życzeń w barwach kwiatów,
uśmiechają się do wszystkich kobiet.”

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Święto to zostało ustanowione dla upamiętnienia strajku 15 tysięcy kobiet, pracownic fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku w Nowym Jorku domagały się praw wyborczych i polepszenia warunków pracy. W dniu 8 marca 1910 roku na zjeździe w Kopenhadze ustanowiono święto wszystkich kobiet.

W naszej szkole również pamiętaliśmy o tym święcie, uroczysty apel z tej okazji przygotowała p. Beata Mielczarska razem z chłopcami z klas I-III. Uczniowie recytowali wiersze, których tematem była kobieta, jej delikatność, piękno i dobroć, Na zakończenie wszystkie zgromadzone panie otrzymały piękne tulipany oraz laurki wykonane przez dzieci, a każda dziewczynka dostała słodki upominek.
Raz jeszcze wszystkim paniom w dniu Święta Kobiet życzymy samych przyjemnych i słonecznych dni.

zobacz zdjęciaKONKURS RECYTATORSKI


obrazekW dniu 26 lutego 2009r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne”. Do konkursu zgłosiło się 13 uczniów. Młode talenty oceniała komisja w składzie: p. Barbara Nalepa, p. Anastazja Bukowska i p. Renata Nowicka. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie w wybranych przez siebie wierszach. Poziom tych umiejętności okazał się bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Pomimo ogromnego stresu, recytowali swoje wiersze płynnie, z odpowiednią intonacją i ekspresją wypowiedzi. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury przyznało:
I miejsce- Nikoli Fornal z klasy I
II miejsce- Klaudii Pluta z klasy II
III miejsce- Sebastianowi Kurzydło z klasy III
Wyróżnienie- Pawłowi Nowakowi z klasy II.
Na szczeblu gminnym konkursu reprezentować naszą szkołę będą: Nikola Fornal i Klaudia Pluta.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów scenicznych. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!

zobacz zdjęciaLITERACKIE OSTATKI - Posłuchajmy baśni


obrazek 19 lutego 2009r. w naszej szkole odbyła się impreza nosząca tytuł „Literackie ostatki- Posłuchajcie baśni”. Panie Sylwia Nowaczyk i Renata Nowicka zorganizowały ciekawą imprezę czytelniczą. Był to konkurs pięknego czytania dla klas IV-VI. Eliminacje klasowe wyłoniły po dwóch przedstawicieli do konkursu ogólnoszkolnego. Uczniowie czytali wybraną przez siebie literaturę. W Tłusty Czwartek odbyła się impreza czytelnicza dla klas młodszych. Tym razem zwycięzcy klasowych eliminacji zaprezentowali się przed młodą widownią. Uczniowie z kl. I-III wysłuchali zimowych baśni : „Przebiśnieg”, „Bałwan ze śniegu” H.Ch. Andersena oraz „Śnieżka” Ch. Perrault. Młoda widownia słuchała przygotowanych utworów. Pomiędzy kolejnymi prezentacjami pani bibliotekarka przygotowała różne, wesołe konkurencje. Dzieci rzucały do celu „śnieżkami”, rysowały z zasłoniętymi oczami , układały zimowe puzzle, tańczyły z balonikami na balu u Królowej Śniegu. Impreza została zorganizowana w Tłusty Czwartek, nie mogło więc zbraknąć pączków. Dzieci nie tylko miały zjeść swojego pączka szybko, ale i nie oblizując się. Wszyscy wiemy, że nie jest to takie proste. Śmiechu było co niemiara. Konkurencje przyjęły formę konkursu, w którym ostatecznie wygrała klasa II. Zwyciężczynią konkursu pięknego czytania została Klaudia Kajak, drugie miejsce zajęła Renata Nowak, a trzecie Klaudia Seremak. Impreza była udana. Wszyscy w wesołych nastrojach udali się do swoich sal. Maluchy miały nadzieję, że starszaki kiedyś znowu zaproszą je na tego typu spotkanie. /tekst: R. Nowicka/

zobacz zdjęciaZABAWA KARNAWAŁOWA


obrazek Piękne kreacje, dobra zabawa, świetna muzyka – tak najkrócej można opisać bal karnawałowy dla najmłodszych, który odbył się 16 stycznia 2009r. Rzędy perłowo-bordowych baloników oraz sznury serpentyn zamieniły codzienny wystrój sali gimnastycznej na balową. Na parkiecie królowały różnorodne bajkowe postacie... piękne królewny, urocze wróżki, tajemnicze czarodziejki, odważni kowboje, nieustraszeni piraci, spidermeni, a nawet rycerze i różne zwierzaki. Tańce oraz zabawy ruchowo-muzyczne przerywane były konkursami, w których udział wzięli wszyscy uczestnicy balu. Nad muzyczną oprawą i dobrą zabawą czuwał p. Paweł Cichy. Rada Rodziców zorganizowała słodki poczęstunek dla wszystkich dzieci, które bawiły się pod czujnym okiem swoich wychowawczyń i niezawodnych mam.

zobacz zdjęciaBEZPIECZNE FERIE


obrazek,,Bezpieczne ferie” to tytuł prezentacji multimedialnej, z którą przybyli do nas panowie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Mł. kp. inż. Piotr Słupski omówił zasady bezpiecznego zachowania, o których uczniowie powinni pamiętać każdego dnia. Na zakończenie prezentacji dzieci musiały rozwiązać Test wiedzy o bezpieczeństwie, z którym , jak się okazało, nie miały żadnych problemów.
Drugą część spotkania wypełnił pokaz sprzętu strażackiego. Panowie strażacy zaprezentowali nam:
1. ubranie bojowe;
2. ubranie ochronne żaroodporne – używane w szczególnie niebezpiecznych sytuacjach w bezpośredniej strefie ognia;
3. kombinezon do pracy w wodzie – który zapobiega przemoczeniu, pozwala zachować ciepłotę ciała, utrzymuje użytkownika na powierzchni wody.
Uczniowie byli tak zachwyceni pokazem, że postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękując za spotkanie, obiecali, że niebawem złożą wizytę w Darłowskiej Państwowej Straży Pożarnej, aby dokładniej przyjrzeć się pracy naszych dzielnych strażaków.

zobacz zdjęciaŚWIĘTA, MAGICZNY CZAS ...


obrazekW dniu 19 grudnia 2008 roku odbyło się w naszej szkole wigilijne spotkanie, w którym udział wzięli Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie klas 0-III. Uroczystość wprowadziła wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie jasełkowe przygotowali uczniowie klasy I pod kierunkiem pani Beaty Mielczarskiej. Poprzez wiersze, kolędy i pastorałki (które śpiewali wszyscy uczniowie) udało im si stworzyć niesamowity, świąteczny nastrój. Zarówno dla małych artystów jak i dla rodziców oraz gości przybyłych na przedstawienie były to chwile szczególnej zadumy, wzruszenia i zjednoczenia. To uroczyste spotkanie zakończył dyrektor Albert Woronkowicz, który symbolicznie przełamał się opłatkiem z przedstawicielami klas a wszystkim zgromadzonym złożył świąteczno-noworoczne życzenia. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawczyniami spotkali się w swoich klasach na wigilijnym opłatku.

zobacz zdjęciaGDZIE PODZIAŁY SIĘ ŚWIĘTA?

obrazek 08 grudnia uczniowie klas 0-VI wzięli udział w spektaklu pt. "Gdzie podziały się święta?"
Aktorzy, którzy do nas przybyli przedstawili barwną opowieść o poszukiwaniu tradycji świątecznych.
"Święty Mikołaj wraz ze swoim przyjacielem Elfem wyruszyli w świat w poszukiwaniu zaginionej żony staruszka. Wraz z odejściem ukochanej żony Mikołaj stracił pamięć, co miało poważny wpływ na istnienie Świąt Bożego Narodzenia. Na szczęście z pomocą bohaterom przybył Duch Świąt, który stał się ich przewodnikiem. W trakcie poszukiwań Pani Mikołajowej zostały przywoływane (przede wszystkim przez dzieci) tradycje związane z Bożym Narodzeniem."
Historia oczywiście zakończyła się dobrze, choć finał był zaskakujący... Na spektaklu nie zabrakło kolorowych rekwizytów, dobrego humoru i świetnej zabawy.ŚW. MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ NASZĄ SZKOŁĘ


obrazek Mamy chyba bardzo dobre układy z Mikołajem, gdyż zawsze znajduje czas, aby nas odwiedzić. Nie inaczej było i w tym roku. W przeddzień Mikołajek, tradycyjnie ubrany Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami, był gościem na lekcjach we wszystkich klasach. Obdarował uczniów paczkami pełnymi różnych smakołyków i łakoci. Przedsięwzięcie było bardzo wyczerpujące, ale Mikołaj dał z siebie wszystko i sprostał zadaniu. Najwięcej radości sprawił dzieciom z klas I-III szkoły podstawowej, które na powitanie zaśpiewały Świętemu piosenkę pt. „Dziadzio Mikołaj”.

Dziadzio Mikołaj lasem wędruje,
W okna zagląda i podpatruje.
Gwiazdką w okna świeci,
Gdzie są grzeczne dzieci.
Gwiazdką w okna świeci,
Gdzie są grzeczne dzieci.
O każdym grzecznym dziecku pamięta,
Stary Dziadunio, Mikołaj Święty.
Co za radość będzie,
Gdy do nas przybędzie.
Co za radość będzie,
Gdy do nas przybędzie.

Kochany Mikołaju! Dziękujemy za prezenty! Zapraszamy do nas znów za rok!


zobacz zdjęciaANDRZEJKI


obrazekDawno temu w przedostatni dzień listopada, gdy ktoś chciał się dowiedzieć, co go spotka w najbliższym czasie sięgał po andrzejkowe wróżby. W naszej szkole ten magiczny dzień miał miejsce 27 listopada. Wróżki i wróże oraz czarownice z okolicznych miejscowości zebrali się w sali gimnastycznej, aby przepowiadać przyszłość. Przygotowali dla wróżących: szpilkę prawdy, kubki przyszłości, karteczki z marzeniami oraz wiele innych wróżb i atrakcji. Bawili się wszyscy: chłopcy i dziewczęta, panie i panowie. Ten dzień, pełen zaskakujących przepowiedni, przyniósł wiele radości i zabawy.


zobacz zdjęciaWYCIECZKA DO KINA


W czwartek 20 listopada uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechali do Sławna do kina na film pt. ,,Garfield - Festyn Humoru".
W najnowszej animacji o przygodach rudego, żarłocznego kota, Garfield bierze udział w konkursie na najzabawniejszego bohatera rysunkowego. Od lat zdobywa w nim pierwsze miejsce i jest przekonany, że nikt nie da rady go pokonać. Gdy jego dziewczyna, Arlene, proponuje zmianę popisowego numeru – Garfield odmawia. Urażona kocica postanawia wystąpić z Ramonem – nowoprzybyłym do miasta kocurem. Zatańczą razem zapierające dech w piersiach tango. Dla Garfielda ma to opłakane skutki – traci poczucie humoru! Wraz ze swoim przyjacielem Odiem wyrusza na poszukiwania świętego graala śmiechu – magicznej sadzawki, która znajduje się gdzieś w Tajemniczym Lesie. Garfield przeczytał o niej kiedyś w bajce. Ich wyprawa jest pełna zagadek i dowcipów, a na swojej drodze spotykają niesamowite postaci, a przede wszystkim guru do spraw humoru – Freddy’ego Żabę! A wszystko po to, by Garfield odzyskał poczucie humoru i swoją ukochaną Arlene.
Film ogląda się z szerokim uśmiechem na twarzy. Teksty są dowcipne, a sytuacje i postaci zabawne. Nie zabrakło także mądrości życiowych. To film, który każdego wprawi w wyśmienity, wesoły nastrój.

OLIMPIADA ŻACZKA


obrazek

13 listopada 2008 roku już po raz szósty wzięliśmy udział w Gminnej Olimpiadzie Żaczka, której organizatorem jest Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach. Reprezentowały nas dwuosobowe drużyny z klas I-III w składzie: Nikola Fornal i Przemysław Bąk – z klasy pierwszej, Iga Kozłowska i Mateusz Meyer – z klasy drugiej oraz Wiktoria Winkel i Damian Słupski - z klasy trzeciej. Uczniowie z zapałem rozwiązywali zagadki, zadania matematyczne oraz zadania z języka polskiego. Ponieważ tematem przewodnim olimpiady były "morskie opowieści", także konkurencje sportowe związane były z morzem. Nasza szkolna drużyna wywalczyła zaszczytne trzecie miejsce. Gratulujemy!


zobacz zdjęcia90. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


obrazek

Tradycji uczczenia Odzyskania Niepodległości przez Polskę stało się zadość. W przeddzień święta uroczysty apel przygotowała kl. I wraz z p.B. Mielczarską. Jak przy takich okazjach bywa pamięć Józefa Piłsudskiego, twórców państwa polskiego i bezimiennych legionistów, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny, przywołano wierszami i pieśniami legionowymi. Okazało się, że mimo korzystania z podkładu muzycznego, wykonawcy pewnie śpiewali refreny pieśni „My Pierwsza Brygada", „Wojenko, wojenko" czy też „Piechota". Była to także dobra okazja, aby społeczność uczniowska utrwaliła sobie wdrażany od kilku lat ceremoniał szkolny łącznie z meldunkiem klas, wprowadzeniem flagi narodowej, odśpiewaniem hymnu narodowego. Po części artystycznej klasy udały się do sali gimnastycznej, gdzie przedstawiono prezentację multimedialną dotykającą myśl przewodnią apelu. Głównym tematem prezentacji były sylwetki zasłużonych rodaków, którzy przynieśli Polakom niepodległość, zachowanie ludności w listopadzie 1918r., a także etapy formowanie się państwa polskiego. Od strony technicznej pokaz multimedialny przygotował p. Łukasz Rzeczkowski. Po prezentacji odbył się quiz z wiedzy o odzyskaniu niepodległości. (tekst: B.Mielczarska)


zobacz zdjęciaDZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


obrazek

13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas O-III pod kierunkiem pani Agnieszki Kaźmierczak przygotowali występ, któremu przyświecało hasło, „ Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem…”. Podczas uroczystości młodzi aktorzy prezentowali swoje umiejętności recytatorsko-wokalne, które zostały podsumowane gromkimi brawami zebranej na sali publiczności. Zaproszeni goście, nauczyciele i pozostali pracownicy naszej szkoły, otrzymali od dzieci drobne upominki. (tekst: A.Kaźmierczak)


zobacz zdjęciaDZIEŃ PAPIESKI


obrazek

Dzień Papieski świętuje się w Polsce od 2001 roku. Obchodzony jest zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. Tegoroczne obchody wypełniały, m.in. modlitwy wiernych o szybką beatyfikację zmarłego trzy lata temu wielkiego Polaka. W naszej szkole obchody Dnia Papieskiego odbyły się w sobotę 11 października. Uczniowie klas 0 -III obejrzeli film na DVD pt.: ,,Jan Paweł II – historia papieża Polaka”. Po obejrzeniu filmu uczniowie klasy I przedstawili najważniejsze informacje z życia Jana Pawła II. Apel przygotowała p.Beata Mielczarska.


zobacz zdjęciaWYCIECZKA DO PARKU WODNEGO


obrazek

25 września 2008r. uczniowie klasy I, II i III pod opieką swoich wychowawczyń tj. pani B. Mielczarskiej, pani A. Kaźmierczak i pani A. Rydlichowskiej uczestniczyli w wycieczce do Parku Wodnego „JAN” w Darłówku. Park Wodny w Darłówku jest bardzo ładnym i bezpiecznym obiektem do wypoczynku i rekreacji, dlatego uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w zajęciach na basenie. Wycieczka udała się. Wszystkie dzieci wracały do domu nieco zmęczone, ale bardzo zadowolone.


zobacz zdjęciaSPRZĄTANIE ŚWIATA


obrazek

20 września 2008 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Sprzątaniu świata". Jest to międzynarodowa kampania odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września. Jej celem, ważniejszym niż usunięcie śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania, są działania wpływające na wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw. Obserwując ilość worków, która dotarła na nasze podwórko można akcję uznać za bardzo udaną.


zobacz zdjęciaPIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE


obrazek

01 września 2008 roku, podczas inauguracji nowego roku szkolnego, w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Zgromadzonych gości oraz pierwszoklasistów powitał dyrektor Albert Woronkowicz. Pierwszaczki w obecności rodziców, nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. Dyrektor dokonał również pasowania na ucznia, życząc najmłodszym wielu sukcesów w edukacji szkolnej. Następnie pierwszoklasiści udali się wraz z rodzicami i wychowawczynią p. B. Mielczarską do sali. Tam zostały im wręczone akty ślubowania i upominki od uczniów klasy II i III.

zobacz zdjęcia


Godzina
Imieniny
Kartka z kalendarza
Gości online
Licznik odwiedzin
Dołącz do nas na
Odliczamy
Kalendarz
Kliknij, to nic nie kosztuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie