Strona Główna · Dla rodziców · Linki · ZHP · Piosenki harcerskie
Menu

STRONA SZKOŁY

Redaktorzy i administracja witryny

Kontakt i lokalizacja

Dzwonki w szkole
1. 7:30 - 8:15
2. 8:20 - 9:05
3. 9:15 - 10:00
4. 10:20 - 11:05
5. 11:20 - 12:05
6. 12:15 - 13:00
7. 13:10 - 13:55
8. 14:00 - 14.45
Archiwum klas 0-III

ROK SZKOLNY 2017/18

ROK SZKOLNY 2016/17

ROK SZKOLNY 2015/16

ROK SZKOLNY 2014/15

ROK SZKOLNY 2013/14

ROK SZKOLNY 2012/13

ROK SZKOLNY 2011/12

ROK SZKOLNY 2010/11

ROK SZKOLNY 2009/10

ROK SZKOLNY 2008/09

SZKOŁA ROK SZKOLNY 2010/11

KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


obrazek
Kart w kalendarzu było niemało
codziennie jedną zdejmował czas.
I cóż powiecie?
Ot, przeleciało!
Rok szkolny minął
jak z bicza trzasł.

zdjęciaPożegnanie III klasy


obrazek Drodzy Trzecioklasiści!

Życzymy Wam w nowej szkole wiele sukcesów. Abyście zawsze znajdywali prawdziwych przyjaciół i przyjaznych nauczycieli. By Wasze sukcesy rosły wraz z Wami. By byli z Was dumni wszyscy, którzy Was kochają. Nie zapominajcie również pań i kolegów ze swojej starej szkoły, którą zawsze możecie odwiedzić. Pamiętajcie, że spędziliście tu swoje pierwsze lata. Będzie nam Was brakowało. A na rozpoczynające się wakacje życzymy Wam dużo słońca i wspaniałych przygód. /A.Rydlichowska/zdjęciaPODSUMOWANIE PROJEKTU "5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU"


obrazek Wiemy jak jeść, aby było zdrowo!

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie dla klas I-III "5 porcji warzyw, owoców lub soku". Celem projektu było przedstawienie dzieciom oraz ich rodzicom korzyści wynikających ze spożywania owoców, warzyw i soków. Zajęcia przeprowadzane w ramach projektu miały pokazać, że produkty te są niezbędne w codziennej diecie oraz stanowią naturalne źródło cennych witamin i składników mineralnych, tak potrzebnych do prawidłowego rozwoju.

W ramach projektu:
- dzieci pracowały w książeczkach "Super-Piątka", gdzie uzupełniały krzyżówki, labirynty, rozwiązywały zagadki, ciekawe zadania,
- uczniowie klasy III przygotowali apel pt. „Jak jadasz, takie zdrowie posiadasz”,
- uczniowie klasy I i III mieli możliwość popisania się swoimi umiejętnościami kulinarnymi: wykonali pyszne kanapki pełne różnorodnych warzyw,
- uczniowie klasy I przygotowali smaczne galaretki owocowe,
- uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym promującym program i zdrowe odżywianie.

Na konkurs wpłynęło ponad 2000 prac. W każdym województwie organizatorzy wyłonili zwycięzców. Trzymaliśmy kciuki i się udało. Praca wykonana przez uczniów klasy III otrzymała wyróżnienie w województwie zachodniopomorskim.

GRATULUJEMY!!!


Dodatkowe informacje i porady na temat zdrowego odżywiania znajdują się na stronie ogólnopolskiego programu edukacyjnego „5 porcji warzyw, owoców lub soku”:
http://www.5porcjiwszkole.pl/
Z pewnością będą one bardzo pomocne w codziennym życiu. /A.Rydlichowska/zdjęciaOMNIBUS JUNIOR 2011

obrazek 16 czerwca 2011r. w naszej szkole odbył się turniej wiedzy z różnych dziedzin nauki. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Klasę III reprezentował Jakub Wójcik, klasę II Jakub Surdel a klasę I Weronika Brzezina. Zawodnicy wykazali się znakomitym przygotowaniem teoretycznym. Omnibusem, po raz pierwszy został Jakub Surdel. Gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody oraz złote medale, bo to oni są najlepszymi w swoich klasach. Turniej poprowadziła Pani Beata Mielczarska.zdjęciaFESTYN SZKOLNY - ŚWIAT BEZ PRZEMOCY


zdjęciaWYCIECZKA DO BAJKOLANDU Z OKAZJI DNIA DZIECKA


obrazekWe wtorek 01 czerwca 2011r. autokar z naszymi milusińskimi wyruszył do Nowych Bielic k.Koszalina na wycieczkę do krainy nazywanej Bajkolandem. Tutaj wśród kolorowych piłeczek, zjeżdżalni, dmuchanych zamków i torów przeszkód dzieci mogły się wyszaleć do woli. Wspinały się też po ściance, co było niezwykle trudne. W czasie beztroskich zabaw uczniowie kształtowali nie tylko sprawność ruchową, kulturę zachowania ale również zaspokajali naturalną potrzebę ruchu i odprężenia. Dwugodzinny pobyt dostarczył wszystkim uczestnikom radosnych wrażeń oraz miłych i zabawnych przeżyć. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Koszalinie, gdzie po spożyciu posiłku w McDonald's, w radosnych nastrojach wróciliśmy do domu. To był niezapomniany Dzień Dziecka. /A.Rydlichowska/zdjęciaDIEŃ MATKI


Mamusiu droga, starym zwyczajem,
z wiązanką kwiatów przed Tobą staję
i słów serdecznych chcę wyrzec wiele,
lecz czy potrafię, czy się ośmielę.
Serce ze wzruszenia tak bardzo bije.
Ty wiesz mamusiu, co się w nim kryje.
Chciałbym w pięknych wyrazić słowach
Uczucia, które w serduszku chowam.
Lecz nie potrafię powiedzieć więcej
Niż to, że kocham Cię najgoręcej.

Choć raz w roku jest "Święto Matki" - mamie się co dzień należą kwiatki.

Z tej okazji dnia 25 maja - uczniowie oddziału przedszkolnego naszej szkoły przygotowali występ artystyczny dla swoich Mam. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Wręczyły laurki własnoręcznie wykonane oraz ugościły słodkim poczęstunkiem. /E. Zalewska-Krysciak/

DZIEŃ ZIEMI


obrazekOrganizacja Narodów Zjednoczonych obchodzi Dzień Ziemi w dniu równonocy wiosennej (20/21 marca), jednak bardziej rozpowszechnioną, w wielu krajach, w tym i Polsce, datą jest 22 kwietnia. W naszej szkole obchody tego dnia, odbyły się nieco później, a przygotowali je najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego.

Na święto, mające na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ekologią przygotowali inscenizację o Królewnie Śmieszce, która musiała się postarać, aby w jej królestwie było czysto i ekologicznie w czym pomogły jej Ekoludki. I tak, kolejne obchody Światowego Dnia Ziemi przeszły już do historii. /E. Zalewska-Krysciak/zdjęciaMAJOWE ŚWIĘTA


obrazek Święto Pracy, Dzień Flagi i Święto Konstytucji 3 Maja – początek miesiąca upływa nam pod znakiem trzech świątecznych dni.

1 maja - Święto Pracy, czyli międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 r. na pamiątkę wybuchu strajków robotników rzeźni miejskich w Chicago w 1886 r. domagających się wprowadzenia ośmiogodzinnego dnia pracy. W Polsce kojarzy się nie najlepiej z powodu czasów PRL, gdy do uczestnictwa w pochodach partia zmuszała wszystkich, począwszy od uczniów szkół podstawowych.

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – najmłodsze święto obchodzone w Polsce od 2004r., wprowadzone na podstawie ustawy z 20 lutego 2004r. o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Senat RP w uchwale z dnia 12 lutego 2004 r. ustanowił dzień 2 maja Świętem Orła Białego. W wyniku decyzji Sejmu święto zmieniono na Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa określa, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały oraz czerwony. Na flagach układa się je w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości. Górny pas jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

3 maja - Święto Konstytucji 3 maja. Konstytucja została ustanowiona ustawą rządową przyjętą tego dnia przez Sejm Czteroletni w 1791 roku. Przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Wprowadziła ona polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, zniosła liberum veto, ustanawiała demokratyczną monarchię konstytucyjną, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.
Po II wojnie światowej władza komunistyczna zabroniła obchodzenia tego święta, a funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej pilnowali, by flagi państwowe wywieszane obowiązkowo na 1 maja były zdjęte przed 3 maja. Święto przywrócono w 1990 r.

Te i wiele innych informacji o majowych świętach zozstało przedstawionych przez uczniów klasy III na uroczystym apelu przygotowanym przez p. B.Mielczarską. Taka lekcja historii zapewne pozwoli lepiej pamiętać o symbolach naszej państwowości.

zdjęcia

KONKURS MATEMATYCZNY W STARYM JAROSŁAWIU


obrazek Dnia 8 kwietnia br. w Zespole Szkół w Starym Jarosławiu odbył się II Gminny Konkurs Matematyczny Klas Trzecich. O miano najlepszego matematyka startowało 10 uczniów z 5 szkół gminy Darłowo.

Naszą szkołę reprezentowali Nikola Fornal i Jakub Wójcik. Zwycięsko z trudnych potyczek matematycznych wyszedł Jakub Wójcik, który uzyskał największą liczbę punktów-30. Nikola Fornal uplasowała się na V miejscu. Organizatorzy uhonorowali wszystkich startujących zawodników upominkami i dyplomami. /B.Mielczarska/zdjęciaW VI ROCZNICĘ ŚMIERCI JANA PAWŁA II


obrazek 4 kwietnia w VI rocznicę śmierci naszego Papieża Jana Pawła II klasa III przygotowała dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum uroczysty apel.

Pieśni i wiersze przeplatane wspomnieniami z życia Wielkiego Rodaka na chwilę przypomniały o jego nauczaniu o Bogu i miłości do Ojczyzny. Dla młodszej części uczniów postać Karola Wojtyły może być mało znana, to mimo wszystko przesłanie, które kierował Ojciec Święty do młodych ,było dla naszych uczniów zrozumiałe. Uczestnicy apelu wspólnie odśpiewali pieśń pt. „Barka”, która przez cały pontyfikat Jana Pawła II była Jego ulubionym tak chętnie śpiewanym utworem. /B.Mielczarska/

zdjęciaPOWITANIE WIOSNY


obrazek "W marcu wiosna się zaczyna,
gdy się kończy zima.
Przychodzi z wiatru ciepłym powiewem,
z pięknem kwiatów, z ptaków śpiewem."

21 marca radośnie i uroczyście powitaliśmy wiosnę. Spotkanie rozpoczęło się występem uczniów klasy I, którzy zaprezentowali program artystyczny o tematyce wiosennej. Po zakończeniu programu, kolorowym korowodem, z gaikiem i piosenką, przeszliśmy po uliczkach w pobliżu szkoły. Mamy nadzieję, że od dzisiaj wiosna zagości u nas na dobre. /A.Rydlichowska/

zdjęciaPASOWANIE NA CZYTELNIKA


“Szanuj książki z biblioteki czy lato, czy zima,,
dwa tygodnie każdą książkę w domu możesz trzymać.”


obrazek W bibliotece szkolnej, w dniu 16 marca, odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej.

Atmosfera była iście czarodziejska, a to za sprawą starszych koleżanek i kolegów, którzy należą do Koła Przyjaciół Biblioteki. Dzieci z przejęciem słuchały informacji przekazywanych przez bibliotekarkę p.Renatę Nowicką. Aż przyszedł czas złożenia książkom ślubowania. Po słowach przysięgi każdy uczeń pięknym ołówkiem został pasowany na czytelnika szkolnej biblioteki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz życzenia wspaniałych przygód w świecie książek. Każdy w tym dniu wypożyczył co najmniej jedną książeczkę. Dzieci z uśmiechem na twarzy opuszczały bibliotekę.

Teraz pierwszoklasiści potrafią samodzielnie poruszać się po bibliotece, znaleźć właściwy regał z książkami dla najmłodszych dzieci, wybrać odpowiednią dla siebie książkę, znają zasady korzystania z biblioteki, zasady wypożyczania książek oraz ich poszanowania. /A.Rydlichowska/

zdjęciaKONKURS RECYTATORSKI


obrazek Dnia 10 marca 2011 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne”, który przygotowały panie Barbara Nalepa i Alina Kozłowska. W konkursie w trzech grupach zaprezentowali się uczniowie klas I-III SP, IV-VI SP oraz gimnazjum. Każdy uczestnik wyrecytował przygotowany utwór poetycki. Wśród najmłodszych, Ptasząt, najlepsi okazali się: Kinga Bogus i Jakub Surdel. Z kolei w gronie Ptaszków najlepiej zaprezentowali się: Kinga Kasprzykowska i Jakub Ziebell. Spośród Ptaków - gimnazjalistów jury wyłoniło najlepszych recytatorów: Karolinę Moczybrodę, Katarzynę Duszyńską oraz Roberta Szachnowskiego. Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym konkursu, który odbędzie się 24 marca w Dąbkach. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęciaWIZYTA OJCÓW BIAŁYCH - MISJONARZY AFRYKI


obrazek W kopnickiej sali gimnastycznej, której ściany ozdobiono afrykańskimi strojami, w dniu 09 marca odbyło się spotkanie z Ojcami Białymi – Misjonarzami Afryki.

Ojciec Dariusz Zieliński pokazywał slajdy oraz filmy o Afryce. Przepiękne krajobrazy Czarnego Lądu przeplatały się z obrazkami codziennego życia afrykańskich kobiet, mężczyzn i dzieci. Misjonarz opowiadał o prezentowanych miejscach, przedmiotach, tradycjach.

Szczególny entuzjazm wzbudził pokaz przygotowany przez ojca Otto Katto z Ugandy. Na stolikach stały rękodzieła pracy twórczej mieszkańców Afryki. Rzeźby, przedmioty codziennego użytku - odzież, gliniane naczynia, kosze, plecione maty, zabawki, instrumenty. Ojciec wyjaśnił do czego są przeznaczone, pokazał sposób działania. Wyprawiona, kilkumetrowa skóra węża boa wędrowała z rąk do rąk. Dzieci oglądały też lalkę, hebanowy grzebyk, balafon, czyli cymbałki. W międzyczasie śpiewały afrykańską piosenkę, której słowa brzmiały niezwykle egzotycznie.

Kacper Hinc potrząsał shekere, czyli grzechotką zrobioną z suchej i pustej tykwy, owiniętej siateczką z muszelkami, które wydają charakterystyczny, głośny dźwięk. Ojciec Otto wybijał rytm na djembe - instrumencie stanowiącym rodzaj kielichowego bębna, wykonywanego zazwyczaj ze skóry koziej lub krowiej, naciągniętej za pomocą specjalnie zaplątanego sznurka. Na drugim djembe grała p.Anastazja Bukowska, dzięki której dzisiejsze spotkanie się odbyło. /A.Rydlichowska/

zdjęcia

ZABAWA KARNAWAŁOWAzdjęciaŚWIĄTECZNY CZAS

obrazek Spotkania przedświąteczne stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. 21 grudnia w świątecznej atmosferze dzieci z klasy III pod kierunkiem p. Beaty Mielczarskiej wystąpiły z programem słowno-muzycznym poświęconym zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia. Natomiast następnego dnia radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła we wszystkich klasach podczas wigilijnych spotkań opłatkowych. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Przy wigilijnym stole była okazja do wspólnego zaśpiewania kolęd i pastorałek oraz złożenia sobie bożonarodzeniowych życzeń. /A.Rydlichowska/

zdjęciaPRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

obrazek Dnia 21 grudnia 2010 roku odbyło się coroczne spotkanie przedświąteczne dla wszystkich rodziców dzieci uczących się w naszej szkole. Rodzice mogli posłuchać kolęd w wykonaniu uczniów, którzy zajęli czołowe miejsca w szkolnym konkursie kolęd i pastorałek a także wziąć udział w kiermaszu świątecznym. To już kolejny, tradycyjnie organizowany przed świętami Bożego Narodzenia, kiermasz ozdób choinkowych, podczas którego można było kupić stroiki, figurki, serwetki, kartki pocztowe, aniołki oraz cacka na choinkę. /A.Rydlichowska/

zdjęciaMIKOŁAJKI


obrazek 6 grudnia - w dniu świętego Mikołaja - tradycyjnie obdarowywujemy się prezentami. Ta tradycja sięga IV wieku. Już wówczas Święty Mikołaj zasłynął z pomocy, jakiej udzielał ubogim i potrzebującym. Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku. Był biskupem Miry w Azji Mniejszej. Urodził się jako jedyny syn pobożnych rodziców. Po ich śmierci cały majątek rozdał biednym. Relikwie świętego Mikołaja znajdują się w Bari we Włoszech. Przeniesiono je z Miry, gdzie Mikołaj zmarł 6 grudnia 352 roku. /A.Rydlichowska/

zdjęciaOLIMPIADA ŻACZKA


obrazek 01 grudnia Zespół Szkół Społecznych w Jeżyczkach był gospodarzem IX edycji olimpiady „Żaczek”. Ma on charakter sprawnościowo - umysłowy dla uczniów I etapu kształcenia. Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół. Każdy zespół składał się z 6 zawodników po 2 zawodników z kl. I, II i III. Zagadki ,zadania matematyczne i polonistyczne, przeplatały się z wyścigami, rzutami i skokami.

Po emocjonujących zawodach zwycięzcami zostali uczniowie z Jeżyczek, drugie miejsce zajęły zespoły ze szkół ze Starego Jarosławia i Kopnicy. Inne zespoły, w imię sportowego zawołania „nie wynik najważniejszy” ,ulokowały się na III miejscu.

Zadowolenie wszystkich dzieci było tym większe, że bez względu na zajęte miejsce były obdarowane przez gospodarzy zawodów prezentem „mikołajkowym” oraz smacznym pączkiem. Można więc powiedzieć, że wyjazd naszych uczniów był ze wszech miar udany pod względem sportowym i otrzymanego souveniru. /B.Mielczarska/

zdjęciaJEMY SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO


obrazek Warzywa i owoce to źródło cennych dla zdrowia witamin, składników mineralnych i błonnika. Nie powinno ich zabraknąć w diecie dziecka. Eksperci od żywienia zalecają podawanie co najmniej 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Im większa różnorodność kolorów na talerzu, tym lepiej. Jest to bowiem gwarancja tego, że dziecko pozna smak wielu owoców i warzyw i polubi je.

Wiemy doskonale o tym, że śniadanie dla każdego człowieka to podstawa, a przygotowanie kanapki z odpowiednio dobranymi składnikami trwa tak naprawdę tylko kilka minut. Wiedzą o tym również uczniowie z klasy I, bo to u nich na zajęciach w dniu 25 listopada było bardzo kolorowo i smacznie. Dzieci, które w teorii poznały już zasady zdrowego żywienia oraz dowiedziały się jakie produkty są dla naszego organizmu zdrowe i bardzo potrzebne, z zapałem zabrały się do przyrządzania smacznego i zdrowego posiłku. Własnoręczne przygotowanie zdrowej kanapki okazało się wielką frajdą zwłaszcza dla tych, którzy po raz pierwszy doświadczyli kulinarnych eksperymentów. Założone cele takie jak: pokazanie dzieciom bogactwa smaków i kolorów zdrowego jedzenia, rozbudzanie prawidłowych nawyków żywieniowych zostały w pełni zrealizowane. Najważniejsze jednak było to, że kolorowe kanapki smakowały dzieciom i szybko zniknęły z talerzyków. /A.Rydlichowska/

zdjęcia„Przygody rozbójnika Rumcajsa”


obrazek 23 listopada uczniowie klas I -III razem ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie na Musical „Przygody rozbójnika Rumcajsa”. Było to niezwykle ciekawe widowisko wg scenariusza Ernesta Bryla i Katarzyny Geartner. Przygody rozbójnika Rumcajsa to bajka doskonale znana wszystkim dzieciom. W scenicznej wersji młodzi widzowie znaleźli odpowiedź na pytanie, jak szewc Rumcajs został rozbójnikiem, jak poznał Hankę i od czego właściwie wszystko się zaczęło. Katarzyna Gärtner - kompozytorka wielu znanych polskich przebojów (ze słynną Małgośką na czele) zapewniła temu spektaklowi wspaniałą oprawę muzyczną. W przedstawieniu brzmiały rock, reggae, a nawet hip-hop.

A w finale, jak to w bajkach bywa, nagrodzone zostały dobre uczynki. Spektakl bardzo się dzieciom podobał, były pod dużym wrażeniem. Dla niektórych z nich było to pierwsze w ich życiu spotkanie z teatrem. /A.Rydlichowska/

zdjęciaNAJMŁODSI W KOPNICY JUŻ LICZĄ KALORIE I WITAMINY….


obrazek Trudno się nie zgodzić z tezą, że najlepiej wpajać dzieciom zdrowe nawyki żywienia od najmłodszych lat. Wychodząc temu naprzeciw nauczyciele I etapu edukacyjnego w Szkole Podstawowej w Kopnicy postanowili, te nawyki wdrażać, wykorzystując ogólnopolski program edukacyjny dla klas I-III pod nazwą „5 porcji warzyw, owoców lub soku”. Istotą programu jest nie tylko przekazanie dziatwie szkolnej potrzeby codziennego uzupełniania jadłospisu o warzywa i owoce, ale również objęcie nim rodziców, którzy na co dzień ustalają menu swoim milusińskim. Ile w tym zakresie trzeba zrobić świadczyły wyniki ankiet, w których okazało się, że na 14-ro dzieci w jednej klasie tylko 2 dzieci przyniosło do szkoły owoce. Z tych samych ankiet wynikało, że w tej klasie owoce lubi jeść 10 uczniów, a pić soki owocowe – 11.

Nauczyciele są po quizie dla uczniów. O dziwo, mimo młodego wieku wiedza o racjonalnym żywieniu jest zaskakująco duża. Być może miały na to wpływ przygotowania do programu na zajęciach lekcyjnych, na których pojęcia: kalorie, witaminy, sole mineralne, objadanie się, nieustannie się przewijały. Być może jest to wynikiem apeli, których twórcami i odbiorcami byli sami uczniowie. W każdym razie nauczyciele-realizatorzy mają powody do zadowolenia. Teraz trzeba będzie „urabiać” rodziców, u których należy zmienić mentalność w odżywianiu swoich dzieci.

Czytelników strony systematycznie będziemy informować o postępach w nawykach żywieniowych najmłodszych uczniów z Zespołu Szkół w Kopnicy. Swoją drogą ciekawi jesteśmy, czy te nawyki to krótkotrwała moda, czy też trwały odruch w odżywianiu.

Na zdjęciach: apel, gdzie prezentujący uczniowie dietetycy wskazywali na czym polega siła witamin, po którym wszyscy uczestnicy przystąpili do zbiorowej konsumpcji zdrowej żywności. /B. Mielczarska/

zdjęciaSEKRETY PANA KLEKSA


W dniu 16 XI 2010r. uczniowie klas 0-VI mieli okazję obejrzeć przedstawienie edukacyjno-kabaretowe pt. „SEKRETY PANA KLEKSA” W spektaklu, który przygotował dla dzieci Zespół Teatralny z Torunia poruszony został problem uzależnień, ekologii oraz bezpieczeństwa na drodze. Mówiono o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowiska oraz w jaki sposób segregować śmieci. Sygnalizowano jak ważne są numery alarmowe, oraz pokazano zgubne skutki nałogów. Dzieci same wyciągały wnioski, dzięki temu łatwiej zapamiętają przesłanie każdej ze scenek. W spektaklu nie zabrakło wielu kolorowych kostiumów oraz piosenek znanych dzieciom z Akademii Pana Kleksa!

Spektakl opierał się na bezpośrednim kontakcie z publicznością - dzięki czemu między aktorami a widzami cały czas trwał dialog. Humorystyczne podejście oraz osadzenie w konwencji kabaretowej poważnych treści powodowało żywą reakcję dzieci, które chętnie angażowały się w przedstawienie - ucząc się poprzez zabawę. /A.Rydlichowska/

92. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


obrazek 92 lata temu, 11 listopada 1918 roku, zrealizowało się marzenie naszych przodków. Po 123 latach podziałów, niewoli i niebytu Polska powróciła na mapę Europy. Polacy odzyskali swój brobrazekdługo wyczekiwany dom. W walce o ten cel wielu naszych rodaków zapłaciło najwyższą cenę.

Obchodzone corocznie w naszej szkole Święto Niepodległości, to wyjątkowo piękna i ważna uroczystość, ptarget=odczas której z nieukrywaną dumą powracamy pamięcią do tamtych wydarzeń, przywołując powiew wspomnień naszej narodowej historii. W tym roku akademię przygotowali uczniowie klasy VI i III gimnazjum pod kierunkiem p. Anny Liman.

posłuchajBaśnie Andersena


obrazek 29 października gościliśmy w naszej szkole dwie aktorki Krakowskiej Mobilnej Sceny Dziecięcej, które przedstawiły widowisko artystyczne o tematyce edukacyjno-profilaktycznej pt. "Baśnie Andersena". Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas 0-IV.zdjęcia

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA


obrazek Pierwsze miesiące pobytu dziecka w przedszkolu są dla niego okresem bardzo trudnym. Dziecko wchodzi w nowe środowisko z nowymi nauczycielami, kolegami, niekiedy po raz pierwszy na kilka godzin musi rozstać się z rodzicami. Zmiana ta dla większości stanowi ogromne przeżycie i czas przystosowania się do nowej sytuacji nie zawsze wypełniony jest radością i dobrym samopoczuciem. Aby pomóc dzieciom pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom jakie towarzyszą im przy przekraczaniu progu przedszkola, staramy się otaczać je życzliwą atmosferą i fachową opieką.

Wspaniałą okazją do tworzenia "przedszkolnej, bliskiej sobie rodziny" są wspólnie organizowane uroczystości przedszkolne. Do takich należy zaliczyć "Pasowanie na przedszkolaka", które odbyło się 28.10.2010 r.

Po powitaniu wszystkich zgromadzonych na uroczystości, rozpoczęła się część artystyczna. Wszystkie dzieci wspaniale recytowały wiersze, śpiewały piosenki. W końcu nadszedł uroczysty moment, czyli pasowanie, którego dokonał Pan Dyrektor Albert Woronkowicz. Wszystkie dzieci z dumą oglądały otrzymane znaczki i dyplomy. Uroczystość przygotowały wychowawczynie p. Eliza Zalewska-Kryściak oraz p.Renata Nowicka.

zdjęciaWSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!


obrazek "Wykształcenie to dobro,
którego nic nie jest w stanie nas pozbawić".

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom Oświaty życzymy dużo zdrowia, energii i wytrwałości, aby mogli w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

zdjęciaX DZIEŃ PAPIESKI


obrazek Tradycyjnie Dzień Papieski przypada w niedzielę poprzedzającą 16 października – to jest dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Tegoroczny, X Dzień Papieski obchodzony był w niedzielę 10 października. Towarzyszyło mu hasło „Jan Paweł II - Odwaga Świętości".

Dzień Papieski stał się okazją, by w naszej szkole po raz kolejny uczcić pamięć Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Drużynowe phm. Alicja Antosik i phm. Anida Rydlichowska przygotowały z tej okazji uroczysty apel. W dniu 07 października 2010r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły obejrzeli w sali gimnastycznej prezentację multimedialną poświęconą osobie papieża Jana Pawła II, połączoną z montażem słowno- muzycznym w wykonaniu zuchów i harcerzy.

W tym dniu wszyscy przypomnieliśmy sobie jak wielkim autorytetem, zwłaszcza dla młodzieży, był Jan Paweł II. To właśnie On, zawsze otwarty na problemy z którymi borykają się młodzi ludzie, dodawał im otuchy oraz budował mówiąc: „Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją! "

Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana tego Dnia publiczna zbiórka pieniędzy, w której corocznie udział biorą zuchy i harcerze naszej szkoły, Zebrane w ten sposób środki przeznaczone są na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia", która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym gimnazjalistom i licealistom, pochodzącym z wiosek i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika" Janowi Pawłowi II.

Harcerze kwestowali na fundusz stypendialny 10 października po mszach św. przed kościołami w Barzowicach i Cisowie. Łącznie udało nam się zebrać kwotę 290zł 85gr. /A.Rydlichowska/

zdjęciaROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011


obrazek Dnia 01 września 2010 roku o godz. 9:30 inaugurowano rok szkolny 2010/2011. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem flagi państwowej i odśpiewaniem hymnu narodowego. Pamięć poległych w czasie II wojny światowej uczczono minutą ciszy.
Pan Dyrektor Albert Woronkowicz ciepło i serdecznie powitał uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim powodzenia i wytrwałości w nowym roku szkolnym.
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej to dzień szczególnie ważny dla dzieci rozpoczynających przygodę ze szkołą. Pierwszoklasiści po złożeniu ślubowania - zostali uroczyście pasowani na uczniów.
W tym szczególnym dniu Pan Dyrektor oraz wicedyrektor szkoły, Pani Alicja Kozielec obchodzili jubileusz 35- i 25-lecia swojej pracy zawodowej. Z rąk nauczycieli i rodziców odebrali bukiety kwiatów.
Na zakończenie wszyscy udali się do przydzielonych sal aby spotkać się ze swoimi wychowawcami. /A.Rydlichowska/

zdjęcia

Godzina
Imieniny
Kartka z kalendarza
Gości online
Licznik odwiedzin
Dołącz do nas na
Odliczamy
Kalendarz
Kliknij, to nic nie kosztuje
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoZapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie